Zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi odmładzające, specjalistyczne medycyny estetycznej wykonywane są obecnie z wykorzystywaniem nowoczesnych technologii w zakresie kosmetologii i medycyny.

Botoks - To zabieg, który polega na tym, że wstrzykiwany jest preparat w rejon, który ma być objęty korekcją. W ten sposób likwiduje się mimiczne zmarszczki za pomocą toksyny botulinowej. Toksyna dziąła w obrębie mięśnia, do którego jest wstrzyknięta i powoduje wygładzenie zmarszczek. Zabieg nie będzie pozostawiał śladów i nie będzie powodował bolesności. Kwas hialuronowy Znajduje się naturalnie w naszej skórze i umożliwia nam utrzymywanie wody w tkankach. Razem z procesem starzenia się skóry ilość kwasu jest mniejsza i pojawia się zwiotczenie. Skóra staje się wysuszona i pojawiają się zmarszczki. Policzki i wargi będą tracić na objętości. Zabieg polega na wstrzyknięciu porcji krystalicznie czystego żelu w skórę. Ten żel będzie powiększał objętość tkanki i wygładzi zmarszczki. Zabieg daje nam długotrwałe efekty a jego wykonywanie zajmuje około 20 minut. Rezultaty będą natychmiastowe. Można redukować fałdy nosowo – wargowe, zmarszczki palacza czy podnieść będzie można również kąciki ust.

Mezoterapia igłowa - To obecnie jedna z najlepszych metod działania przeciwko starzeniu się skóry. Będzie polegać na wprowadzeniu pod skórę różnorakich aktywnych substancji, które będą przenikać pod grubość skóry i gwarantować będą jej skuteczną rewitalizację. Możemy tam wprowadzić aminokwasy, kofeinę czy soli mineralne, które będą gwarantować dobre działanie. Zabieg taki można wykonywać na całym ciele i tym samym można ogólnie działać bardzo pozytywnie na skórę dłoni, twarzy szyję czy dekolt. Takie zabiegi polecamy osobom, które palą papierosy i takim, które mają zmęczoną skórę. Dobrze będzie się sprawdzać w przypadku kobiet, które są po porodzie. Mezoterapia znakomicie będzie się uzupełniać z innymi zabiegami kosmetycznymi, które mogą poprawiać wygląd skóry i koloryt. Można połączyć ją z fotoofmaładzaniem i terapiami walczącymi z cellulitem.

Mezoterapia bezigłowa - To alternatywa dla wspominanych wcześniej zabiegów, jednak całkowicie bezbolesna. Działa jednak na podobnej zasadzie.

Mikrodermabrazja tlenowa - Jest to nowoczesne rozwiązanie, które będzie służyć do pielęgnacji każdego rodzaju skóry w ramach innowacyjnego połączenia tlenu, soli fizjologicznej i witaminy C.

Peeling medyczny- W medycynie estetycznej stosuje się najczęściej specjalny peeling chemiczny, który oparty jest na preparatach, w składzie których będą się znajdować różnorakie kwasy. Wymienić można kwasy salicylowe, migdałowe, owocowe czy też kwas mlekowy i pirogronowy.

Zabieg botulinowy leczący nadpotliwość - Ten zabieg pozwala nam na leczenie różnorakich problemów z nadmierną potliwością. Można dzięki temu zabiegowi pozbyć się problemu na kilka miesięcy. Wadą tej metody będzie to, że leczy jedynie objawy, a nie będzie usuwać przyczyn tego problemu, a więc to będzie trzeba zaliczyć na minus.

Terapia depigmentacyjna (Cosmelan) - Jest to szansa na usuwanie przebarwień skórnych przez użycie specjalnego preparatu.