Prawdy i mity o medycynie estetycznej.

Według badań przeprowadzonych w ubiegłym roku przez TNS OBOP, coraz więcej polskich kobiet interesuje się zabiegami medycyny estetycznej. Ciągle jednak jest wiele sprzecznych opinii na ten temat i spora grupa po prostu boi się nieprzewidzianych efektów w postaci blizn, nienaturalnego wyglądu czy też bólu jaki pojawi się po zabiegu. Dziś przedstawimy kilka informacji które przybliżą temat zabiegów medycyny estetycznej, potwierdzających lub obalających niektóre głoszone na ten temat opinie.

Wiele osób sądzi, że zabieg medycyny estetycznej to przede wszystkim usuniecie zmarszczek, jednak usunięcie defektów skórnych nie kończy się tylko na tym. Zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej pozwalają także na usunięcie blizn po trądziku, przebarwień, rumieni i innych pozostałości po zmianach chorobowych skóry. W trakcie wizyty w gabinecie lekarz może także polecić zabiegi na problemy z zakresu modelownia kształtu sylwetki, pajączków na nogach, a nawet zabiegi upiększające z zakresu ginekologii estetycznej. Wszystko ustala lekarz za zgodą pacjenta i już w trakcie pierwszej wizyty można przewidzieć jakie zabiegi będą potrzebne i na co pozwoli stan zdrowia pacjenta.

W każdym gabinecie medycyny estetycznej usłyszymy, że to nie wiek jest wyznacznikiem wykonywania wybranego zabiegu, tylko stan i wygląd naszej skóry. Nasz wygląd jest uzależniony od wielu czynników na które nie zawsze mamy wpływ. Jest spora grupa kobiet która już w wieku 30 lat zaczyna korzystać z osiągnięć medycyny, jeśli zauważyły u siebie pogorszenie się skóry i inne niepokojące problemy. Dzięki medycynie estetycznej można zredukować wpływ czasu oraz opóźnić wiele procesów, które mają negatywny wpływ na nasz wygląd.

Bardzo dużo kobiet boi się wstrzykiwania botoksu, ponieważ panuje przekonanie, że po upływie jakiegoś czasu twarz traci naturalny wygląd i będziemy zmuszeni już zawsze korzystać z pomocy specjalistów, aby utrzymać osiągnięte rezultaty, lub nie pogorszyć swojego stanu. Jest to nieprawda, ponieważ trwałość takich zabiegów waha się w okresie od kilku do kilkunastu miesięcy, a do tego na długo po wykonaniu zabiegu widać poprawę w wyglądzie skóry. Skora po botoksie staje się gładsza i bardziej sprężysta, ponieważ miała okazje się zregenerować, a jeśli nie powtórzymy zabiegu, to po prostu wróci naturalny proces starzenia się skóry. Wstrzyknięty botoks, czyli toksyna botulinowa, nie ulega przemieszczeniu pod skórą, działa tylko w miejscu, gdzie została podana. Doświadczony lekarz potrafi wykonać zabieg w sposób zachowujący naturalny wygląd i zachowanie twarzy, nie grozi więc nam efekt maski.

Obserwując znane gwiazdy filmowe i innych celebrytów, spora część kobiet zaczęła marzyć o pełnych i kształtnych ustach, a co za tym idzie szukają sposobu na to. W tym przypadku warto poszukać kliniki o bardzo dobrej renomie, ze specjalistami którzy dokładnie wiedza co robią. W kolorowych czasopismach można zobaczyć ofiary nieudanych zabiegów, co powinno dać do myślenia każdemu kto chce zaoszczędzić i nie kieruje się do klinik zatrudniających najlepszych fachowców. Każdy nawet najmniej inwazyjny zabieg niesie ze sobą możliwość komplikacji i niechcianych powikłań, choć w przypadku medycyny estetycznej takie ryzyko jest bardzo niewielkie. Zanim zdecydujemy się na zabieg, to w pierwszej kolejności sprawdźmy opinie o danej klinice czy gabinecie. Priorytetem powinni być specjaliści z najlepszymi kwalifikacjami oraz sprzęt najlepszej jakości, co daje nam gwarancje bezpieczeństwa dla naszego zdrowia i wyglądu. Odnośnie odczuwanego bólu, to jest to sprawa bardzo indywidualna i każdy odczuwa inaczej poszczególne zabiegi. W klinikach specjaliści powinni starać się o to, aby wizyty i zabiegi kojarzyły się pacjentom z relaksem i komfortem, co zapewnia dobre opinie wśród pacjentów.