Medycyna estetyczna - fakty i mity

Okazuje się, że obecnie już ponad 80% kobiet w Polsce interesuje się metodami, które pozwalają na zachowanie młodego i zdrowego wyglądu. Wiele osób jednak obawia się bólu, blizn czy efektu maski, który może się z takimi zabiegami wiązać. Jak to w rzeczywistości wygląda?

1. Medycyna estetyczna to usuwanie zmarszczek. - Oczywiście odmładzanie to ważna część działań, gdy chodzi o medycynę estetyczną, ale nie będzie to jedyne. Usuwanie defektów skóry, które wynikają trądziku, rumieni czy przebarwień to także takie działanie, które jest bardzo istotne. Medycyna estetyczna to tak naprawdę nie tylko twarz, ale całe ciało. Lekarze specjalizują się między innymi w modelowaniu sylwetki czy też usługach z zakresu ginekologii estetycznej. W każdym przypadku należy pamiętać, że te zabiegi mają różny charakter i to my musimy się zdecydować na ich wykonywanie. Niezwykle ważna będzie oczywiście pierwsza wizyta. Wtedy można poznać oczekiwania pacjenta i ustalić terapię, która da najlepszy efekt.

2. Na zabiegi najlepiej zdecydować się jak najpóźniej - Wszystkie zabiegi powinno się realizować w zgodzie z tym jak wygląda biologiczny wiek skóry. Stan jej jest uzależniony od wielu czynników, ale w miarę możliwości powinno się raczej unikać tych zabiegów najdłużej jak to będzie możliwe. decydujmy się na nie w ostateczności, gdy już innego wyjścia nie będzie. Medycyna estetyczna też nie będzie w stanie cofnąć wszystkich zmian, może jednak ułatwiać w jakieś mierze ich ograniczenie.

3. Po zabiegu twarz utraci swój kształt - Wiele osób myśli, że po wstrzyknięciu botoksu skóra będzie tracić swój naturalny wygląd. Pacjenci obawiają się, że będą musieli cały czas poddawać się zabiegom. Tutaj prawdą będzie to, że zabiegi nie są na całe życie i trzeba je powtarzać, jeśli chcemy efekt utrzymywać. Gdy botoks przestaje działać skóra będzie jednak dalej nieco wygładzone, ponieważ mogła się regenerować. Jeśli zabieg nie będzie powtórzony można się spodziewać, że na nowo skóra będzie się po prostu starzeć.

4. Po zabiegach będziesz mieć efekt maski - Botoks a więc toksyna botulinowa działa tylko w miejscu wstrzyknięcia. Botoks osłabia działanie mięśni i dlatego będą się one regenerować w tym miejscu. Chodzi o mięśnie mimiczne, które powodują, że widoczne będą zmarszczki. Lekarze specjaliści będą wykonywać taki zabieg, tak by jak najmniej było widać, że botoks się pojawił, lekarze dążą do utrzymania w miarę możliwości naturalnego efektu. Dlatego jeśli wybierzemy dobrego specjalistę do zabiegu nie trzeba się obawiać efektu maski.

5. Usta mają nienaturalny kształt - Oglądając filmy pewnie wiele kobiet marzy sobie o pięknych, dużych ustach jak to mają znane aktorki. Jednocześnie jednak często mogliśmy już widzieć nieudolne efekty zabiegów powiększania ust. Rozpatrując dla siebie taki zabieg warto się zastanowić nad taką kliniką, która w tych zabiegach się specjalizuje tak by usługi dla nas wykonywała osoba, która będzie do tego dobrze przygotowana, będzie działać profesjonalnie.

6. Zabiegi medycyny estetycznej nie są bezpieczne - Każdy zabieg z definicji może nieść za sobą jakieś ryzyko powikłań, z którymi pacjent powinien się zapoznać, zanim jednak rozpoczną się jakieś działania ze strony lekarza. Stopień zagrożenia, jeśli chodzi o medycynę estetyczną nie jest jakiś szczególnie duży. Dlatego jeśli wybieramy klinikę, która jest dobrze wyposażona i w swojej dyspozycji ma wysokiej jakości sprzęt to na pewno spełni ona nasze oczekiwania i nie będzie trzeba obawiać się efektów ubocznych takich zabiegów.

7. Zabiegi są bolesne - Każdy człowiek ma oczywiście inny próg bólu. Jest to uzależnione od indywidualnych uwarunkowań. Dla jednej osoby zabieg może być odczuwany jako przyjemny, a ktoś inny będzie już czuł ból i dyskomfort. Dlatego tutaj zależy od osoby, ale zawsze można stosować jakieś znieczulenie miejscowe.