Jak skutecznie usuwać naczynia krwionośne?

Gdy mamy do czynienia z poszerzonymi naczynkami krwionośnymi, dość szybko możemy zorientować się, jak poważny jest to problem.

Jego pierwszym objawem jest rumień, a choć można odnieść wrażenie, że ustępuje on stosunkowo szybko, z czasem nie tylko następuje jego nawrót, ale i utrwalenie. W rezultacie musimy liczyć się z obecnością rozszerzonych naczyń krwionośnych przebijających przez naskórek pod postacią czerwonych nitek. Zmiany te noszą fachowe miano teleangiektazji. Jeśli mamy do czynienia z zaawansowanym stadium, nitki te ściśle przylegają do siebie, można więc odnieść wrażenie, że zaczerwienienie jest jednolite. Oczywiście, na rozszerzanie naczyń spory wpływ mają również czynniki zewnętrzne. W tym kontekście należy wspomnieć między innymi o narażaniu skóry na przesadny kontakt z promieniowaniem słonecznym, zbyt częstym korzystaniu z solarium, wietrze, mrozie, dużych wahaniach temperatur i o długotrwałym stosowaniu sterydów zwłaszcza, jeśli wiąże się to z koniecznością podawania ich miejscowo.

Zamykanie naczyń - umów zabieg w Klinice Murano Warszawa​

Objawy kliniczne są zróżnicowane, a co z za tym idzie, samo wykonanie zabiegu, który okaże się skuteczny również wymaga indywidualnego podejścia do pacjenta. Zabieg okazuje się skuteczny przede wszystkim dlatego, że mamy do czynienia ze zjawiskiem polegającym na pochłanianiu energii świetlnej przez czerwony barwnik krwi. Potem ta sama energia jest zamieniana na ciepło, a temperatura krwi ulega podniesieniu. Gdy krew ma już odpowiednią temperaturę, dochodzi do jej koagulacji i zniszczenia ściany naczynia. Te po pewnym czasie jest usuwane z organizmu.

Zabieg znajduje zastosowanie przede wszystkim wówczas, gdy chcemy pozbyć się zmian naczyniowych, które pojawiły się na twarzy, dekolcie, szyi i tułowiu. Okazuje się przy tym skuteczny nie tylko w przypadku rumienia, ale i w odniesieniu do naczyniaków płaskich i jamistych oraz poszerzonych naczyń. Za jego pośrednictwem można również skutecznie walczyć również ze zmianami naczyniowymi na nogach i to zarówno ze zmianami żylakowymi, drobnymi żylakami i drobnymi poszerzonymi naczyniami, jak i z hemoroidami.

Do samego zabiegu nie trzeba przygotowywać się w sposób skomplikowany, warto jednak pamiętać o tym, że przez cztery tygodnie przed jego wykonaniem należy pamiętać o tym, aby nie opalać tych okolic, z których planujemy usunąć przeszkadzające nam zmiany naczyniowe. Na dziesięć dni przed zabiegiem zaleca się też zaprzestanie stosowania samoopalaczy. Jeszcze przed zabiegiem musi nastąpić konsultacja. W czasie jej trwania lekarz dokonuje oględzin zmian naczyniowych i informuje pacjenta o tym, jak najlepiej je usunąć. W tym momencie pacjent dowiaduje się miedzy innymi o ilości i częstotliwości zabiegów, które należy wykonać, aby cel ten został zrealizowany.

Terapia składa się z około pięciu zabiegów rozłożonych w czasie, zanik usuwanej zmiany następuje zaś samoistnie. Już w czasie wykonywania zabiegu pacjenci mogą odczuwać pewien dyskomfort. Jego charakter jest zróżnicowany, może być to więc między innymi pieczenie i szczypanie. Coraz powszechniejsza jest więc praktyka znieczulania skóry poprzez nawiew zimnego powietrza. Zabiegi powtarza się przeważnie co trzy lub cztery tygodnie przy małych zmianach. Już po jego wykonaniu skóra może być zaczerwieniona, nie utrzymuje się to jednak dłużej niż przez kilka dni.