Hity w medycynie estetycznej – zabiegi które warto wykonać jesienią.

​W okresie jesiennym zaczyna się pora kiedy mamy nieco więcej czasu niż zwykle i jest to bardzo dobry moment na rozpoczęcie zabiegów które poprawiają urodę i kondycję naszej skóry. Specjaliści od medycyny estetycznej wymieniają kilka zabiegów na które szczególnie warto zwrócić uwagę i zaplanować właśnie teraz. Czym jest to spowodowane? Otóż słońce nie grzeje już tak mocno, wiec nie podrażnia skóry, a do tego nasza cera i skóra po długotrwałym działaniu promieni słonecznych, wody i wiatru, szczególnie wymaga pomocy i regeneracji. 

Zacznijmy od peelingu medycznego, który jest podstawowym zabiegiem na: oczyszczanie skóry, złuszczenie naskórka pogrubionego przez słońce, rozjaśnienie przebarwień i odświeżenie cery. Peeling pomaga także w walce z zaskórnikami, pomagają na spłycenie zmarszczek i działają pobudzająco na produkcję kolagenu w organizmie. Najlepiej poddać się zabiegowi w renomowanej klinice, gdzie lekarz dobierze preparat który będzie najlepszy dla naszej skóry.

Innym polecanym zabiegiem jest z mezoterapia. Ten zabieg polega na wprowadzenie w skórę składników bardzo aktywnych, które podziałają jak zastrzyk energii i zdecydowanie wpłyną na kondycje i wygląd skóry. Jaki to będzie preparat musi zdecydować lekarz, po zbadaniu pacjenta i po przeprowadzeniu wywiadu odnośnie stanu zdrowia. Według wielu specjalistów zabieg mezoterapii to niezawodny sposób na rewitalizację, nawilżenie i odświeżenie skóry, która wygląda po nim promiennie i zdrowo. Zmarszczki są widocznie spłycone, cera nabiera promiennego blasku oraz elastyczności i sprężystości.

Laserowy resurfacing to kolejny zabieg o którym nie wolno nam zapomnieć. Jest niezwykle popularny wśród celebrytów i wielkich gwiazd ekranu, takich jak Jennifer Aniston czy piosenkarka Jennifer Lopez, które wcale nie ukrywają, że stosują te zabiegi. Dlaczego jest tak popularny? Po takim zabiegu widać olbrzymie efekty odmłodzenia skóry, a do tego nie jest wspomagany żadną dodatkową substancją taką jak botoks czy inne wypełniacze. W trakcie zabiegu spłycane są zmarszczki drobne, rozjaśniają się przebarwienia, pozwalają na eliminację blizn po trądzikowych i innych chorób skórnych, widocznie zmniejsza pory skórne, odżywania i uelastycznia skórę na całej twarzy. Cały zabieg przeprowadzany jest za pomocą lasera, który powoli wytwarza mikrouszkodzenia na skórze, dosyć głęboko, ale niewidocznie, co skutkuje po kilku tygodniach zintensyfikowaną przebudową całego naskórka.

Wykorzystanie botoksu do pozbycia się zmarszczek mimicznych to sprawdzony i wypróbowany sposób. Choć krąży na jego temat szereg mitów i półprawd, to i tak jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów na świecie. Jeśli oddamy się w ręce doświadczonego specjalisty, dysponującego dobrym sprzętem, to raczej nie ryzykujemy zdrowiem, ani osiągnięciem efektu maski, który niekiedy widać na zdjęciach celebrytów w kolorowych czasopismach.

Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej to bardzo ekonomiczny i bezpieczny sposób na pozbycie się płytkich zmarszczek. Obecnie duży nacisk jest wywierany na naturalny wygląd twarzy, więc botoks wstrzykiwany jest w minimalnych ilościach. Dzięki temu zachowana jest mimika twarzy, a gdy botoks przestaje działać, mięśnie nie pracują już tak intensywnie, więc nasze naturalne marszczenie czoła lub mrużenie oczu nie będzie już tak intensywne. W czasie jesieni bardzo dobrze jest tez poświecić czas na epilację, ponieważ skuteczne i trwałe pozbycie się owłosienia wymaga czasu, a często na wakacjach już go nie mamy. Innym zabiegiem popularnym w tym czasie jest także demapen, czyli zabieg który odmładza poprzez nakłuwanie skóry. Jest mało inwazyjny i pobudza naturalne procesy odnowy zachodzące w naszym ciele.