Eliksir młodości- osocze bogatopłytkowe

Stosowanie medycyny naturalnej w leczeniu to coś normalnego. Coraz częściej stosuje się leczenie materiałem biologicznym pobieranym od pacjenta. W terapiach i zabiegach medycznych na pewno te naturalne procesy, które przebiegają w organizmie są bardzo ważne. Ich wykorzystywanie może być bezpieczniejsze i skuteczniejsze niż terapie z zastosowaniem leków. Dynamicznie rozwijająca się w ostatnich latach medycyna estetyczne również takie procesy wykorzystuje między innymi przy walce ze starzejącą się skórą.

Takim zabiegiem, który nie tak dawno się pojawił jest mezoterpia igłowa z użyciem osocza bogatopłytkowego. Wprowadzana substancja aktywna to autologiczna surowica krwi, która jest bogata w płytki. Jest pozyskiwania z krwi pacjenta. Po pobraniu małej ilości krwi tak samo jak do badań dokonuje się wirowania z użyciem specjalnego sprzętu. Do otrzymywanego osocza dodaje się roztwór wapnia, tak by aktywować komórki. Preparat, który będzie można w taki sposób uzyskać będzie bardzo bogatym źródłem czynników związanych z uwalnianiem płytek krwi i leukocytów.

​Osocze bogatopłytkowe - umów zabieg w Klinice Murano Warszawa

Można oczekiwać wielu pozytywnych efektów stosowania tego rozwiązania. Dochodzi wtedy do stymulacji, gdy chodzi o wzrost naczyń krwionośnych i pojawia się również czynnik transformujący, który odpowiada za wzrost komórek. Razem z fibryną oraz fibronektyną będą one wpływać na regenerację skóry. Dochodzi wtedy do pobudzania procesu namnażania się komórek. Tworzyć się mogą również sieci naczyń krwionośnych i nowe struktury kolagenu a także elastyny.

Ten zabieg można wykonywać w okolicach twarzy, szyi czy dekoltu. Autologiczny materiał wprowadzany jest poprzez mikronakłucia a więc przez mezoterpię igłową. Nie jest to zabieg, który generuje duży ból. Przed nakłuwaniem stosuje się specjalny znieczulający preparat a igły należeć będą zawsze do tych najcieńszych. Taka terapia daje nam naprawdę wiele pozytywnych efektów. Oczekiwać można poprawy koloru skóry, wzrostu elastyczności czy też skutecznego wygładzenia zmarszczek. Powinno się pojawić lepsze ukrwienie danego obszaru. Komórki są także dzięki temu lepiej odżywione i będą się lepiej dzielić, co poprawi gęstość skóry.

Ten wprowadzany do skóry preparat jest całkowicie bezpieczny i nie trzeba się obawiać, że mogą się pojawiać jakieś uczulenia. Jest bowiem pozyskiwany od pacjenta i dlatego nie trzeba się go bać. Dodatkowo ma bardzo duży potencjał, gdy chodzi o skuteczną walkę z oznakami starzenia się skóry i dlatego jego popularność ciągle rośnie. Obecnie wykorzystuje się koncentrat także w innych dziedzinach. Stosuje się go między innymi w przypadku urazów stawów, tkanek miękkich oraz w chirurgii plastycznej. Dzięki niemu łatwiej będzie dochodziło do gojenia się ran przeszczepów czy też w leczeniu tak zwanej stopy cukrzycowej. Wielu lekarzy chce go także stosować w przypadku korekcji blizn oraz stymulacji wzrostu włosów. Możliwości w przypadku tego preparatu i jego wykorzystywania jest naprawdę bardzo wiele i jego popularność będzie rosła.