Wskazania do stosowania zabiegu karboksyterapii

REWITALIZACJA OKOLIC OCZU - Skóra, która znajduje się wokoło oczu jest bardzo delikatna i dlatego będzie wymagać odpowiedniej pielęgnacji. Dzięki aplikacji CO2 w okolicy oczu będzie można uruchomić różne mechanizmy, które mogą wpłynąć pozytywnie na wygląd skóry. Można między innymi oczekiwać stymulacji produkcji kolagenu czy też przyspieszenia w tworzeniu nowych naczyń krwionośnych. Zabieg będzie dobrym wyborem w momencie, gdy ma się worki i cienie pod oczami, zmarszczki statyczne w okolicach oczu oraz poduszeczki tłuszczowe przy oczach.

REWITALIZACJA SKÓRY SZYI, DEKOLTU I DŁONI - Najważniejsze zadanie dla karboksyterapii w okolicach szyi, dekoltu i dłoni to stymulacja procesów, które mają na celu zwiększenie ilości kolagenu oraz elastyny w skórze a zatem jej odpowiednie pogrubienie. Rozbudowana sieć naczyń krwionośnych wpływać będzie dodatnio na większą ilość tlenu oraz tych substancji, które odpowiadają za wygląd naszej skóry.

LOKALNE AKUMULACJE TŁUSZCZU I CELLULITU -  Komórki tłuszczowe należy określić jako te, które są szczególnie narażone iniekcje CO2. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej Co2 będzie zamieniać się w kwas węglowy, który może skutecznie wpływać na rozpuszczenie komórek tłuszczowych. Zwiększone ukrwienie prowadzić będzie do lepszego drenażu limfatycznego i tym samym będzie lepszy metabolizm i wydalanie tłuszczu. Ten proces sprawia, że możliwe będzie modelowanie sylwetki. Jest szansa na to, że odnowi się komórki skóry i pojawi się stymulacja syntezy kolagenu co sprawi, że będzie można oczekiwać na wygładzoną powierzchnię skóry i usunięcie efektu skórki pomarańczowej na skórze.

​Karboksyterapia - Umów zabieg w Klinice Murano Warszawa

ROZSTĘPY - Rozstępy są wrzecionowatymi pasmami, które pojawiać się mogą na udzie, brzuchu, pośladkach czy piersiach. Przyczyny są nie do końca znane, ale najczęściej związane jest to ze zmianami hormonalnymi, wzrostem masy ciała w krótkim czasie lub też w przypadku zaburzenia pracy tkanki łącznej. Rozstępy powstają dlatego, że skóra nadmiernie się rozciąga i tym samym sieci włókien kolagenowych są zrywane. Jednak nie ma na tą chwilę metody dzięki której możliwa będzie skuteczna likwidacja tego problemu. Jeśli chodzi o karboksyterapię jest to szansa na to, że o około 80% będzie można zmniejszyć widoczność rozstępów. Jednocześnie chodzi tutaj o zwiększenie tworzenia nowych naczyń krwionośnych, że rozstępy nie będą problemem ponieważ skóra będzie dużo lepiej ukrwiona. Wpływać to może również na lepszą pigmentację skóry. Wzmożona synteza kolagenu i pobudzona rozwarstwieniem wpływać będzie na wyrównanie zmienionych miejsc. 

BLIZNY - Jeśli nasza skóra z jakiegoś powodu będzie naruszona trzeba liczyć się z tym, że może pojawić się w tym miejscu blizna, ponieważ jest to po prostu ostatni etap gojenia się rany. Zanim jednak pojawi się blizna muszą nastąpić również inne etapy gojenia się powstałej rany.  Na początek skóra musi się zasklepić i będą musiały się tworzyć nowe włókna kolagenowe, które będą tym ważnym elementem umożliwiającym utrzymanie odpowiedniego zabezpieczenia dla skóry. Blizna będzie musiała potem dojrzewać w taki sposób, że jej struktura będzie się odpowiednio kształtować. To bardzo ważna kwestia, ponieważ dzięki temu będzie można oczekiwać, że nasza skóra będzie już miała odpowiednio zabezpieczoną strukturę. Jeśli chodzi o karboksyterapię to nie można jej stosować, jeśli blizna jest jeszcze świeża. Specjaliści mówią o tym, że powinno się poczekać około 2-3 tygodnie zanim będzie można taki zabieg zastosować i poradzić sobie z tymi niekorzystnymi dla naszego wyglądu bliznami.