Wskazania do stosowania zabiegu karboksyterapii.

Rewitalizacja okolic oczu - Skóra, która znajduje się w okolicach oczu będzie bardzo delikatna, dlatego odpowiednia pielęgnacja jest bardzo ważna. Dzięki wstrzykiwaniu CO2 będzie można uruchomić kilka mechanizmów, które poprawiać będą wygląd skóry. Można tutaj stymulować produkcję kolagenu, przyspieszać i usprawniać proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz działania wpływające na redukcję tkanki tłuszczowej. Wskazania: - Worki oraz cienie pod oczami - zmarszczki w okolicach oczu - poduszeczki tłuszczowe przy oczach. 

Rewitalizacja skóry szyi, dekoltu i dłoni - Jeśli stosuje się karboksyterapię w okolicach szyi, dekoltu czy dłoni będzie można stymulować proces mający na celu zwiększenie ilości kolagenu oraz elastyny w skórze, a tym samym również na jej pogrubienie. Rozbudowa sieci naczyń krwionośnych wpływa dobrze na to, że pojawia się więcej tlenu i dodatkowo również poprawi się jakość skóry.

Lokalne akumulacje tłuszczu i cellulitu - Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej będzie zmieniać częściowo w kwas węglowy i on będzie decydował za niszczenie komórek tłuszczowych. Zwiększone ukrwienie prowadzi do większego drenażu limfatycznego tego obszaru, który jest przygotowany pod kątem danego obszaru. Proces ten może zmniejszyć liczbę komórek tłuszczowych i modelowanie sylwetki będzie łatwiejsze. natomiast odnowienie komórek skóry i synteza kolagenu prowadzić będzie do wygładzenia powierzchni skóry i będzie można skutecznie usunąć te efekty, które określa się jako skórkę pomarańczową. Karboksyterpia to metoda, która wpływa na lepsze działanie niż liposukcja klasyczna.

Rozstępy - Rozstępy to pasy, które pojawiają się na udach i brzuchu. Przyczyną są czynniki hormonalne albo też wzrost masy ciała w bardzo krótkim czasie. Często pojawiają się one u kobiet w ciąży, mogą się także wiązać z różnymi czynnikami genetycznymi. Niekiedy dotyczą zaburzeń w funkcjonowaniu tkanki łącznej. Rozstępy powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych. Obecnie nie ma nadal skutecznej metody na usuwanie tych właśnie zmian. Najskuteczniej jednak będzie sobie radzić terapia z użyciem dwutlenku węgla. Przy optymalnych warunkach i dobrym wykonaniu tego zabiegu można liczyć nawet, że około 80% uda się zmniejszyć widoczność rozstępów. Karboksyterpia gwarantuje, że będą się tworzyć nowe naczynia krwionośne, co sprawia, że będzie można mówić o lepszym ukrwieniu skóry. To zaś może sprawić, że walka z tymi rozstępami stanie się po prostu zdecydowanie łatwiejsza i będzie można ten problem skutecznie niwelować na skórze.

Blizny - Jeśli struktura skóry będzie naruszona to należy się liczyć z tym, że zostanie nam po tym blizna. Jest to naturalny, ostatni etap gojenia się rany. Zanim jednak pojawi się blizna urażone miejsce będzie przechodzić fazę zapalną, gdy rana będzie zasklepiona oraz fazę profileracyjną, w momencie, gdy skóra będzie wzmocniona przez świeżo tworzone włókna kolagenowe. Te dwa etapy najczęściej będą trwać od około dwóch do trzech tygodni. Następnie blizna będzie dojrzewać. Jej struktura będzie się oczywiście zmieniać. Chodzi o to, by doprowadzić do sytuacji, w której w miarę możliwości uda się wypracować największa wytrzymałość skóry. Leczenie świeżych blizn jest niewskazane. Skóra powinna się najpierw zagoić, tak by zniknął problemowy stan zapalny. Leczenie będzie można rozpocząć po około 2 tygodniach jak rana już się zagoi. Karboksyterpia może tutaj przynieść efekty między innymi po zabiegu cesarskiego cięcia czy usunięciu wyrostka.