Karboksyterapia

Okazuje się, że obecnie terapia dwutlenkiem węgla staje się coraz bardziej popularna. Nazywa się to profesjonalnie karboksyterapią i przez wiele osób określa się to jako właściwie przełom medycyny estetycznej od czasu, gdy pojawił się botoks.

Przede wszystkim trzeba zauważyć, że coraz częściej ta metoda jest stosowana i coraz więcej osób docenia jej wyjątkową skuteczność. Karboksterpia na całym świecie staje się takim narzędziem, które to umożliwia nam stosowanie leczenia w różnych problemach. Jeśli ktoś pojawia się w gabinecie medycyny estetycznej może się spodziewać, że w jego przypadku pojawi się propozycja zastosowania zabiegów z użyciem dwutlenku węgla. Jest to bardzo bezpieczna i mało inwazyjna metoda działania, która pozwala nam między innymi na skuteczne odmładzanie skóry czy też walkę z cellulitem. Pojawia się również możliwość stosowania tego w zakresie leczenia problemów z rozstępami, łysieniem czy łuszczycą. Niektórzy wykorzystują również CO2 w momencie leczenia wrzodów czy też przy opóźnionym gojeniu się ran. Zabieg będzie polegał na śródskórnym lub też podskórnym wstrzykiwaniu odpowiednio kontrolowanych dawek dwutlenku węgla.

​Oferta zabiegów karboksyterapii w Klinice Murano Warszawa

Jak ta metoda działa? Infuzja CO2 ma doprowadzić do zwiększenia przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do obszaru, który będzie poddany leczeniu oraz może wpłynąć na lepsze mikrokrążenie i wpływać będzie na odnowienie komórek. Odpowiedzią skóry na iniekcję CO2 będzie reakcja zapalna i to właśnie ona będzie decydować o tym, że produkowany będzie kolagen. Po kilku miesiącach będzie można mówić o remodelingu skóry co wiązać się będzie z kurczeniem się włókien kolagenowych i tym samym sprężystość skóry będzie lepsza.

Komórki tłuszczowe na CO2 będą bardzo wrażliwe. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo będzie się zamieniał w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzić może do lepszego drenażu limfatycznego. To zaś sprawia, że metabolizm będzie lepszy i będzie można oczekiwać, że usuwanie tłuszczu będzie sprawniejsze. Proces ten prowadzić będzie do zmniejszenia ilości komórek tłuszczowych i modelowanie sylwetki. odnowienie komórek skóry oraz stymulacja syntezy kolagenu prowadzić może do wygładzenia powierzchni skóry i usuwania efektu skórki pomarańczowej.

Jak przebiega zabieg? Zabieg będzie polegać na podanie pod skórę odpowiedniej dawki CO2, która powinna być bardzo dokładnie kontrolowana. W czasie zabiegi pacjent może odczuwać pewien dyskomfort co na pewno będzie związane z wprowadzeniem gazu, ale powinno to minąć po około 5 minutach. Obszar, który jest poddany zabiegowi może wyglądać na lekko uwypuklony, ale można oczekiwać, że dość szybko będzie to znikać. Ucisk na miejsce zabiegu może powodować lekkie trzeszczenie. Jakiś czas po zabiegu może występować zaczerwienienie, zasinienie czy też obrzęk. Jakiś czas po zabiegu może się utrzymywać również bolesność, ale tutaj dużo zależy od progu bólu jaki ma każda osoba i nie da się jednoznacznie powiedzieć czy będzie to bolesne. Około 4 godziny po zabiegu nie powinno się tego miejsca moczyć ani też uciskać czy masować.