Jak skutecznie pozbyć się cellulitu - tajniki endermologii

Próbowałaś już wszystkimi metodami pozbyć się cellulitu i nadmiaru tłuszczu? Nie sprawdziły się specjalne ćwiczenia, ani zastosowanie odpowiedniej diety? Na ratunek naszym niedoskonałościom przychodzi endermologia. Endermologia jest nieinwazyjnym mechanicznym masażem tkanek łącznej i mięśniowej i stosuje się ją w przypadku tłuszczów, których trudno się pozbyć z ciała.

Usuwanie cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej stało się znakiem rozpoznawczym francuskiej marki LPG. Rewolucyjna metoda odsysania tłuszczu została przez nich opatentowana w 1986 roku.

Mimo iż od tamtego czasu medycyna estetyczna rozwinęła się w błyskawicznym tempie i stosuje się coraz bardziej innowacyjne metody, to LPG jest wiodącą marką w dziedzinie endermologii. Oprócz ulepszania i modernizacji aparatów, służących do wykonywania tego zabiegu, LPG zajmuje się także poprawą i usprawnieniem technik endermologicznych.

Dlaczego endermologia jest najbardziej skuteczną metodą?

Skuteczność endermologii jest poświadczona wieloma badaniami klinicznymi. Potwierdzone jest zwłaszcza jej pozytywne oddziaływanie na:

- tkankę,

- krążenie,

- receptory nerwowe.

Na czym polega sekret endermologii? Najważniejszą rolę odgrywa zastosowanie specjalnych rolek, w zależności od ich przeznaczenia. Inne typy rolek zostaną użyte do wyszczuplania, inne do ujędrniania, a jeszcze inne do modelowania i wygładzania sylwetki. Szczególny nacisk jest kładziony na obszary najbardziej zajęte cellulitem i wymagające usunięcia nadmiaru tłuszczu.

Dokładne określenie celów i sprecyzowanie metod, które mają być zastosowane konkretnemu pacjentowi, wpłynie pozytywnie na przebieg zabiegu, a efekty po nim zostaną szybciej osiągnięte. Ważne jest, aby skoncentrować się na tych poszczególnych partiach ciała, na których korekcie zależy pacjentowi najbardziej.

Rolki LPG

Jak zostało wyżej wspomniane kluczową kwestią jest zastosowanie odpowiednich rolek, które decydują o efektywności zabiegu. Są one pomysłem i własnością firmy LPG, która jest ich jedynym dystrybutorem i są one przeznaczone tylko do aparatów francuskiej marki (poza LPG, żaden inny aparat  nie oferuje tego zabiegu).

Endermologia - umów zabieg w warszawskiej Klinice Murano >>

Na czym polega endermologia?

Poprzez oddziaływanie specjalnych przyrządów na tkanki tłuszczową i mięśniową:

 - stymulowane są fibroblasty,

- uaktywnia się lipoliza,

- redukowane są zwłóknienia i zapobiega się ich ponownemu wystąpieniu,

-  zlikwidowany jest cellulit,

- mięśnie są pobudzone do pracy,

- sylwetka jest wymodelowana,

- zmniejsza się zatrzymywanie wody w organizmie,

- usprawniony jest układ krwionośny – swobodniejsza cyrkulacja krwi i limfy.

Poprzez mechaniczne stymulowanie tkanki tłuszczowej za pomocą profesjonalnych rolek, zostaje pobudzony metabolizm nieaktywnych tkanek tłuszczowych i następuje uwalnianie tłuszczu – zwarty i twardy tłuszcz zostaje zmiękczony, przez co nie jest już taki oporny na takie czynniki, jak dieta i gimnastyka. Oprócz tego fibroblasty pobudzone zostają do produkowania kolagenu i elastyny, co wpływa korzystnie na stan skóry – jest ona wzmocniona, gładka, sprężysta, jędrna, elastyczna, bardziej ukrwiona, napięta, a sylwetka pięknie ukształtowana. Dzięki zabiegowi pozbywamy się podskórnych niedoskonałości w postaci nieestetycznych grudek tłuszczu.

endermologia lpg

Jak działa aparat do endermologii?

Aparat, wykorzystywany do zabiegu endermologii składa się ze specjalnej głowicy z ruchomymi rolkami - między te rolki wciągane są fałdy skórne. Głowica jest przymocowana do sprzętu, wytwarzającego odpowiednie podciśnienie. Zabieg przypomina masaż, który jest wykonywany z różną intensywnością – w zależności od części ciała, która jest mu poddana. W przypadku, gdy celem jest jedynie pozbycie się cellulitu, wtedy zabieg obejmuje tylko uda i pośladki. Jeśli dokucza nam ból, wtedy zabiegowi poddawane są okolice kręgosłupa.

Zabieg wykonuje się w specjalnym kombinezonie, dzięki któremu osiągnięte są szybsze i bardziej spektakularne efekty. Jest on precyzyjnie dopasowany do ciała pacjenta, dzięki czemu ból spowodowany napięciem tkanek podczas zabiegu, nie jest odczuwalny.

Czym są fibroblasty?

Fibroblasty są najważniejszymi elementami w zabiegu endermologii. Są one małymi komórkami, znajdującymi się w skórze i odpowiadają za produkcję białek. Dzięki nim skóra jest elastyczna, mocna i odporna na podrażnienia. Swoją budową przypominają gwiazdę. Składają się z:

- mikrotubuli,

- aparatu Golgiego,

- pęcherzyków transportujących,

- rybosomu,

- cytoplazmy,

- mitochondrium,

- siateczki śródplazmatycznej szorstkiej,

- polirybosomów,

- włókien kolagenowych,

- ziarenek wydzieliny,

- jądra komórkowego.

Jądro znajduje się wewnątrz komórki i steruje jej pozostałymi strukturami. Podczas zabiegu fibroblasty ulegają rozciągnięciu, przez co pobudza się je do intensywniejszej pracy. Wtedy produkowane są substancje, wpływające korzystnie na kondycję naszej skóry.

Czy wyszczuplanie boli?

Wyszczuplanie i pozbywanie się tłuszczu nie musi kojarzyć się z morderczymi treningami i ekstremalnymi dietami czy metodami pielęgnacji ciała. Proces pozbywania się zaległego tłuszczu, może być naprawdę przyjemny i tworzyć pewną formę relaksu. Jest to zabieg bardzo odprężający i oprócz pozytywnego działania na ciało, może też okazać się balsamem dla duszy.

Dla kogo endermologia?

Zabieg ten polecany jest osobom, które borykają się z problemem cellulitu i chciałyby pozbyć się nadmiaru ciała. Poprzez stymulowanie tkanek i pobudzenie metabolizmu. Organizm człowieka szybciej redukuje i eliminuje szkodliwe związki zaległe w ciele, takie jak różne toksyny i tłuszcz. Dzięki temu zostaje zwolnione miejsce na substancje odżywcze, które dostarczają nam witalności i energii. Oprócz celów estetycznych, endermologię wykorzystuje się jako terapię na bóle mięśniowe i reumatyczne, które są skutkiem chorób kręgosłupa, spowodowanych częstym przebywaniem w tej samej pozycji i prowadzeniem nieaktywnego trybu życia.

Nie wystarczy jeden zabieg endermologii, aby uzyskać oczekiwane efekty. Specjaliści twierdzą, że należy wykonać co najmniej  dziesięć zabiegów (z odpowiednimi odstępami czasowymi), aby otrzymać zadowalające i trwałe rezultaty.

Możemy poddać się jednorazowo endermologii, jeśli jesteśmy ciekawi jak wygląda zabieg i zadowolimy się chwilowymi efektami, tj. krótkotrwałą ulgą w bólach kręgosłupa. Dodatkowo zafundujemy sobie odprężający masaż, pobudzający krążenie i stymulujący odpowiednie receptory do odprężenia.

Cellulit - co musisz o nim wiedzieć?

„Pomarańczowa skórka” może stać się defektem każdej kobiety (co ciekawe – mężczyźni są „oporni i odporni” na cellulit!). Niektóre kobiety walczą z tą przypadłością od lat - niezależnie od  figury i predyspozycji.

Czym jest cellulit?

Cellulitem nazywamy przerost komórek tłuszczowych. Jest on nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, skutkującej zmianami w tkance podskórnej (tzw. obrzękowo-włóknistymi). Skutkami są nierówności i fałdy na różnych obszarach skóry: na udach, pośladkach, ramionach, biodrach, a nawet kolanach. Odłożone produkty odpadowe przemiany materii, zamieniają się w grudki i pojawiają się zagłębienia, spowodowane brakiem tkanki łącznej.

Kiedyś uważano, że jest to tylko przypadłość osób, które są otyłe, ale przeprowadzone badania i statystyki wskazują na prawie 80% kobiet - w różnym wieku i o różnej wadze.

Cellulit jest związany z zaburzeniem równowagi w naszym ciele, m.in. nieprawidłowym krążeniem, zalegającymi toksynami, złym dotlenieniem komórek i nieprawidłową gospodarką hormonalną. Wpływa na to niekorzystne tempo życia, niezdrowa żywność, mało aktywny tryb życia, itd.

Rodzaje cellulitu

Cellulit dzielimy na:

- wodny – w organizmie kobiety, już w okresie dojrzewania odkładają się nadmiar wody i tłuszczu. Następnie woda i tłuszcz kierują się do zewnętrznych warstw skóry, aby wydalić nadmiar tkanki tłuszczowej. W końcowej fazie cyklu następuje eliminacja wody i złogów tłuszczu, nie zawsze skutecznie. W przypadku zaburzonego rytmu hormonalnego, powstaje cellulit.

- lipidowy – jest on umiejscowiony w głębokich warstwach skóry oraz w tkance łącznej. Tam znajdują się komórki tłuszczowe, które dostarczają do krwi kwasy tłuszczowe – powinny one ulec rozpadowi na związki. Jeśli układ krwionośny pracuje nieprawidłowo, komórki tłuszczowe zaczynają pęcznieć, przez co tworzą się guzki, nazywane przez nas „skórką pomarańczową”.

Stadia cellulitu

Jak już zostało powiedziane, przypadłość ta dotyka większość kobiet, niezależnie od ich masy ciała. Pierwsze oznaki cellulitu są widoczne na zewnętrznej stronie ud, co można łatwo sprawdzić przez „lekki uszczypnięcie”. Jeśli skóra jest nierówna i pojawiają się grudki, oznacza to, że w przestrzeniach międzykomórkowych gromadzone są płyny. Jest to pierwszy etap cellulitu. Do pozbycia się cellulitu w jego początkowej fazie, powinnyśmy zmienić dietę, z której wyeliminujemy słodycze, tłuszcze zwierzęce i mięso. Powinniśmy też wyrzucić z naszego menu napoje z kofeiną oraz unikać słońca.

Tłuszcze wiążą wodę w naszym organizmie. Aby zachować równowagę w naszym ciele powinniśmy regularnie ćwiczyć oraz poddawać się zabiegom kosmetycznym.

Gdy cellulit jest widoczny nawet bez konieczności „szczypania”, wtedy jesteśmy w drugim stadium. Oprócz wykonywania tych samych czynności zapobiegawczych, co w pierwszym stadium, powinniśmy dodatkowo wprowadzić masaże specjalną rękawicą pod prysznicem lub gąbką antycellulitową (usunięcie martwego naskórka, pozwoli na lepszą wchłanialność składników aktywnych w kremach i balsamach antycellulitowych). 

W trzecim stadium, cellulit jest już bardzo widoczny. Oprócz tego wiąże się on z silnym bólem, który pojawia się w ciągu całej doby. Ostatnie stadium cellulitu jest już poważną chorobą. Należy wtedy skontaktować się ze specjalistą lub poddać się endermologii.

Jakie są efekty po zabiegu?

Najważniejszym skutkiem jest całkowite pozbycie się cellulitu. Przy regularnych zabiegach nasza skóra jest wygładzona i wyrównana, a fałdy tłuszczu i grudki zlikwidowane.

Kolejną zaletą endermologii jest usprawnienie pozbywania się z naszego organizmu nadmiaru wody, toksyn i zaległych składników. Dzięki temu nasze ciało jest oczyszczone i uwolnione od szkodliwych substancji.