Co to jest botoks?

Co to jest botoks? Botox, który inaczej nazywany jest toksyną botulinową to chyba obecnie najbardziej popularna forma usuwana zmarszczek mimicznych z górnej części twarzy. Można go stosować przy kurzych łapkach, zmarszczkach palacza i lwiej zmarszczce. Jest on także stosowany jako zabieg prewencyjny.

Zabiegi z botoksem stosuje się przez jego wstrzyknięcie w małych dawkach w miejsca, które musza być bardzo precyzyjnie wyznaczone na twarzy. Dzięki wstrzykniętemu botoksowi impulsy nerwowe, które przepływają z mózgu do wybranych tkanek mięśniowych są skutecznie blokowane i dzięki temu mięśnie nie będą pracować i nie będą się tworzyć zmarszczki. W latach 80-tych botoks był stosowany jako rozwiązanie przy leczeniu zaburzeń skurczy mięśni. Obecnie jednak przeniósł się do kosmetologii i tutaj właśnie jest bardzo popularny. Pozwala na usuwanie nawet około 80% zmarszczek. Należy pamiętać, że zabieg ma tylko charakter tymczasowy i będzie trzeba go powtarzać.

​Botox - umów zabieg w Klinice Murano Warszawa

Jeśli ktoś ma problemy z chorobami nerwów czy serca nie powinien stosować właśnie zabiegów z botoksu. Okazuje się, że coraz częściej korzystają z nich mężczyźni. Zanim będzie wykonany zabieg wielu lekarzy mówi o tym, że powinno się wykonywać zabiegi rewitalizujące na skórze, ponieważ to da szansę na bardziej efektywny zabieg. Wykonuje się je w gabinetach lekarskich bez znieczulenia. Wygładzaniem skóry zajmują się oczywiście chirurdzy plastyczny oraz specjaliści, który zajmują się medycyną estetyczną. Niekiedy tego typu usługi proponowane są także przez dermatologów. Obecnie już mamy około 40 krajów, w których powszechnie stosuje się powszechnie zabiegi z jadem kiełbasianym jak inaczej nazywa się botoks.

Teoretycznie zabieg nie jest bolesny, ale oczywiście każdy ma inną odporność na ból, dlatego zawsze najlepiej będzie pytać lekarza czy można wykonać znieczulenie. Czasami ludzie boją się zastrzyków i również taki problem występuje. Botox wstrzykiwany jest bardzo precyzyjnie w wybrane miejsce na twarzy. Nie musi to być dokładnie w zmarszczkę, ale w taki obszar mięśni, który będzie kluczowy. Na jeden obszar może przypadać nawet około 5 zastrzyków. Toksyna wstrzyknięta jest z użyciem bardzo cienkiej igły. Przy zabiegach dawka jest mniejsza niż przy leczeniu i zawsze musi być indywidualnie dobrana przez lekarza., który będzie określać jakie ilości są bezpieczne. Zmarszczki likwidują się w całości, albo też w znacznej części. Wyraz twarzy będzie łagodniejszy a twarz będzie miała mimikę ogólną. W momencie, gdy toksyna wygaśnie całkowicie będzie trzeba powtarzać ten zabieg, jeśli będzie się chciało dalej dbać o to, by utrzymywać efekt. Nie ma takiej możliwości, by wystarczył jeden zabieg na to, by na stałe mieć młodszą skórę.

Działanie jadu polega na tym, że będzie on zatrzymywał impulsy z naszego mózgu do mięśni i tym samym nie będą wykonywane ruchy mimiczne. Przed wykonaniem zabiegu lekarz powinien także przeprowadzi odpowiedni wywiad i musi wziąć pod uwagę wszelkie istniejące przeciwwskazania. Botox może działać źle na nasze samopoczucie i dlatego warto na to zwracać swoją uwagę. Mogą się pojawiać bóle głowy. Po zabiegu nie powinno się spożywać alkoholu oraz wyrobów tytoniowych, ponieważ może to nawet osłabić działanie tego preparatu. Należy także unikać masażu miejsc, gdzie były nakłucia i nie powinno się pochylać głosy. Natomiast należy w ciągu godziny od zabiegu ćwiczyć mięśnie mimiczne. na pewno zabiegi są rozwiązaniem bardzo popularnym i wiele osób będzie się na nie decydować, by likwidować zmarszczki.